Wczytuję dane...
SONETT

Przejdź do produktów Sonett w sklepie >>>
Przejdź do strony sonett.pl >>>
Przejdź do certyfikaty Sonett >>>


Niemiecka firma 
Sonett, która powstała w 1977 roku, jest jednym z pionierów produkcji ekologicznych środków czystości. Od lat zaopatruje ona sklepy ze zdrową żywnością w Europie, a ze względu na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne produkty wysokiej jakości rynek zbytu firmy Sonett rozszerza się konsekwentnie na cały świat.


Nowe logo w nowoczesny sposób reprezentuje markę Sonett, która od dziesięcioleci jest synonimem dbałości o naturę i znakomitej jakości. Jest ono stopniowo wprowadzane na etykiety kolejnych produktów. Dlatego w sprzedaży są aktualnie produkty Sonett oznakowane zarówno wcześniejszym, jak i nowym znakiem firmowym.

Naturalne surowce 

Firma Sonett wykorzystuje w swoich produktach surowce roślinne i mineralne: mydła z olejów roślinnych, roślinne środki powierzchniowo czynne, naturalne olejki eteryczne, alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy o jakości spożywczej, sodę, krzemiany, korund, pył pumeksowy i wapienny. Zarówno oleje roślinne, jak i olejki eteryczne używane w procesie produkcji pochodzą w 100% z kontrolowanych upraw ekologicznych.

trawa cytrynowarzepakdrzewo oliwnelawenda

Wszystkie składniki organiczne zawarte w produktach Sonett ulegają szybkiej i całkowitej biodegradacji. Używane naturalne składniki mineralne nie wymagają w naturze żadnej dalszej degradacji. 

Bez niebezpiecznych chemikaliów 

W produktach Sonett nie używa się

  • surowców petrochemicznych
  • syntetycznych środków zapachowych
  • syntetycznych barwników
  • syntetycznych konserwantów
  • surowców modyfikowanych genetycznie
  • enzymów
  • składników alergizujących
  • fosforanów
  • wybielaczy optycznych
  • surowców pochodzących od zwierząt (za wyjątkiem Płynu do mycia podłóg, Mydła do plam w kostce i w płynie oraz Płynu do regeneracji wełny) 


Ekologiczne środki czystości

Dla środków czystości brak jest zarówno w Polsce jak i w Europie uregulowań prawnych analogicznych do tych, które mają zastosowanie do żywności z kontrolowanych upraw ekologicznych.

W oparciu o wzory stosowane w certyfikacji naturalnych kosmetyków powstają analogiczne procedury kontrolne dla środków czystości. 

Od 2005 roku wszystkie produkty Sonett posiadają certyfikaty ekologiczne: EcoGarantie i EcoControl.

Znak EcoGarantie jest zastrzeżonym znakiem towarowym dla środków czystości, które odpowiadają kryteriom belgijskiego instytutu certyfikującego PROBILA UNITRAB i kontrolowane są corocznie przez belgijski Ecocert.

Ponieważ jakość Sonett wykracza daleko poza kryteria EcoGarantie postanowiono dodatkowo sprawdzać produkty przez niezależną jednostkę certyfikującą i potwierdzenie tego stanowi certyfikat EcoControl

Od marca 2016 znak EcoControl jest stopniowo zastępowany przez znak CSE = Certified Sustainable Economics (Certyfikat Zrównoważonej Gospodarki/Ekonomii) jest to certyfikat zarządzania przedsiębiorstwem na zasadach zrównoważonego rozwoju ekonomicznego z dostosowaniem do szczególnych wymogów Towarzystwa Etyki Stosowanej w Biznesie (Society of Applied Ethics in Business).

Znak ten odnosi się, w przeciwieństwie do certyfikacji samych produktów, do całej działalności przedsiębiorstwa. Przyznawany jest firmom, które w ramach etycznego biznesu nie tylko dostosowują się do standardów ekologicznych dla produkowanych towarów, ale także pracują na zasadach zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego.

cse label

Sonett a środki konwencjonalne

W swoich produktach SONETT stosuje naturalne, odnawialne surowce roślinne oraz tradycyjnie używane, bezpieczne surowce mineralne. Natomiast skład konwencjonalnych środków czystości to z reguły syntetyczne związki petrochemiczne – pochodne ropy naftowej. Dla porównania: płyn do mycia naczyń Sonett to roślinne środki powierzchniowo czynne (dzięki zachowaniu ich naturalnej struktury są one bardzo dobrze tolerowane przez skórę i całkowicie biodegradowalne), alkohol roślinny i naturalny olejek eteryczny. Natomiast zwykły płyn to petrochemiczne środki powierzchniowo czynne (mogą prowadzić do niepożądanych reakcji skórnych, ponieważ skóra pod ich wpływem staje się przepuszczalna dla substancji obcych), kilka syntetycznych konserwantów, syntetyczne barwniki i środki zapachowe.

Skuteczne i wydajne

Środki naturalne są równie efektywne jak konwencjonalne. Potwierdzają to wyniki badań, które przeprowadzono w tym zakresie. Pozwolimy sobie także zacytować krótką recenzję jednej z naszych klientek: „Moim zdaniem to mleczko jest niesamowite – działa tak jak na reklamach, tylko naprawdę i w dodatku jest z naturalnych składników. Dzięki niemu chętniej sprzątam :)”. Potwierdzeniem jakości Sonett jest także zdobycie ogólnopolskiego godła Eko-Laur Konsumenta 2009.

Bez syntetycznych konserwantów

Stosowanie syntetycznych konserwantów jest częste nawet w produktach uznanych firm wytwarzających naturalne środki czystości. Natomiast środki Sonett konserwowane są czystym alkoholem roślinnym, bez dodatku jakichkolwiek syntetycznych środków denaturyzujących. Także zawarte w nich naturalne olejki eteryczne mają działanie antyseptyczne i konserwujące. Środki te nadają się do użytku przynajmniej przez 3 lata od daty produkcji nadrukowanej na opakowaniu. Na etykietach można znaleźć także pełną deklarację składu danego produktu. 

Przyjemność sprzątania

Wonne olejki eteryczne - zapachy lawendy, trawy cytrynowej czy pomarańczy - sprawiają, iż sprzątanie staje się przyjemnością i że pracuje się ze szczerą chęcią i radością. Czyste olejki eteryczne są produktem w 100% naturalnym, w którym zawarta jest kwintesencja natury. Od tysiącleci znane jest ich harmonizujące działanie na organizm człowieka. Inaczej ma się sprawa z syntetycznymi środkami zapachowymi, które prawie całkowicie opanowały konwencjonalne środki utrzymywania czystości. Przypisuje się im działanie zgoła odmienne. Syntetyczne środki zapachowe prowadzą do nadmiernej pobudliwości i nadwrażliwości na bodźce zmysłowe. Dowodzą tego studia prowadzone w USA i Europie nad dziećmi hiperaktywnymi. Natomiast przebywanie w otoczeniu naturalnych zapachów wpływa kojąco na stan naszych nerwów i po prostu sprawia przyjemność. 

Produkty Sonett a alergie

Środki Sonett ze względu na swój skład są nadzwyczaj łagodne dla skóry. Nawet jeśli ich śladowe ilości pozostaną na pranych tekstyliach czy czyszczonych powierzchniach, niebezpieczeństwo podrażnienia skóry czy reakcji alergicznych jest bardzo niewielkie. Dla osób wrażliwych także na naturalne substancje zapachowe dostępne są produkty z serii NEUTRAL – bez dodatku substancji zapachowych. To doskonały wybór dla dzieci i alergików.

System modułowy

SYSTEM MODUŁOWY SONETT opiera się na założeniu, że ilość środka piorącego, środka zmiękczającego wodę oraz wybielacza można dozować w zależności od indywidualnych potrzeb, minimalizując ingerencję w środowisko naturalne:

Moduł 1: PROSZEK / PŁYN DO PRANIA: Dozowanie według tabeli na opakowaniu.
Moduł 2: ŚRODEK DO ZMIĘKCZANIA WODY: Proces prania przebiega najskuteczniej w wodzie miękkiej. Dlatego środki służące wyłącznie do zmiękczania wody (najczęściej fosforany) stanowią przeciętnie około 40% składu konwencjonalnych proszków do prania. W takiej ilości dostają się one do środowiska wraz z proszkiem, niezależnie od tego, czy (i w jakim stopniu) na danym terenie występuje potrzeba zmiękczania wody. W SYSTEMIE MODUŁOWYM SONETT, przyjazne dla środowiska składniki ŚRODKA DO ZMIĘKCZANIA WODY SONETT dozuje się samodzielnie w zależności od lokalnej twardości wody.
Moduł 3: WYBIELACZ: Z uwagi na brak w PROSZKU SONETT petrochemicznych aktywatorów wybielających i wybielaczy optycznych, należy w przypadku silnych zabrudzeń stosować tlenowy WYBIELACZ SONETT, który przy namoczeniu jest efektywny już od 30°C. Stosuje się go do tkanin białych i plam na tkaninach kolorowych. Usuwa plamy i zapobiega szarzeniu tkanin. 

Bez enzymów

Sonett całkowicie rezygnuje z ich używania, gdyż blisko 100% enzymów stosowanych w środkach do prania wytwarzane jest przez mikroorganizmy zmienione genetycznie. Ponadto, w procesie wytwarzania enzymów technicznych powstaje cała gama substancji towarzyszących. Zarówno same enzymy, jak i substancje jakimi są zanieczyszczone, mogą mieć działanie alergizujące, gdy ich pozostałości na tkaninach wejdą w kontakt ze skórą. 

Przejdź do produktów Sonett w sklepie >>>